amo_że moda; architektura wybiegów

AMO to projekt holenderskiego studia architektonicznego Office for Metropolitan Architecture (OMA), założonego przez Rema Koolhaasa. OMA zajmuje się głównie projektowaniem architektoniczym i urbanistycznym, AMO natomiast skupia  ekspertów od grafiki, marketingu, dizajnu, szeroko pojętego researchu i mody.

Współpraca AMO z Pradą zaowocowała m.in. kilkoma wyróżniającymi się graficznie kampaniami reklamowymi dla nowych kolekcji. Poniższe projekty wybiegów firmowane przez AMO potwierdzają świadomie ukierunkowany, nowoczesny marketing firmy odzieżowej.

1. Wybieg dla MIU MIU, kolekcja Fall Winter 2013, Francja, Paryż 2013r.

Pokaz zorganizonwany został w Palais d’Iéna zaprojektowanym przez Augusta Perreta. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Klasyczne elementy wnętrza zderzają się tu z nowoczesną instalacją, wyznaczając niekończącą się oś. To połączenie daje wrażenie trudnej do ogarnięcia przestrzeni rodem z filmu science fiction, a poszczególne kadry z pokazu przypominają graficzne, nierealne kolaże. Wydaje się, że to nie podłoga i sufit zostały zaprojektowane pomiędzy istniejącymi kolumnami, ale że to kolumny zostały wstawione w nowoczesną przestrzeń zupełnie bez większego sensu.
W zależności od oświetlenia wybiegu modele raz zdają się lewitować w przestrzeni, to znów, gdy sufit jest przygaszony a podłoga mocno doświetlona, chodzą jakby do góry nogami.2_big

1_big4_big

10_big

2. Wybieg dla PRADA, kolekcja MAN SS 2012, Włochy, Mediolan, 2011r.

W tym projekcie AMO odbiega od typowego schematu układu przestrzeni pokazu. Tutaj centrum wydarzenia staje się publiczność. Charakterystyczne siedziska z niebieskiej pianki precyzyjnie rozłożone są we wnętrzu hali na siatce 1,5×1,5m. Pomiędzy 600 gośćmi przechadzają się prezentujący wiosenno- letnią kolekcję modele. Razem z zieloną, sztuczną trawą, którą pookryta jest podłoga i stadionowym ostrym oświetleniem całość przywodzi na myśl perfekcyjnie zorganizowany piknik.

Agostino Osio_AGO_7378_72_big

Agostino Osio_AGO_7622_72_big

pr04

3. Wybieg dla MIU MIU, kolekcja WOMAN FW 2010, Francja, Paryż 2010r.

Zabawa przestrzenią i zmysłami. Pokaz prezentowany w paryskiej willi, gdzie modele przechadzają się po posadzce – lustrze przez pomieszczenia amfiladowe. Mniejsza skala architektury i specyficzny wystrój wnętrz mają nadawać całemu przedsięwzięciu intymny charakter.MiuMiu-FW-2010-img-9853_big

MiuMiu-FW-2010-img-1970_big

MiuMiu-FW-2010-img-0183_big

źródło: http://oma.eu/

Reklamy